AVALEHT     DOKUMENTAALFILM     UUDISED     FIRMAST     VIDEOTEENUS     KONTAKT

UUDISED
rsz_1rsz_terje_toomistu Dokumentaalfilmi „Nõukogude hipid“ rahvusvaheline esilinastus koos režissööriga toimus 28. oktoobril Brasiilias väga mainekal Sao Paulo Mostra rahvusvahelisel filmifestivalil, mis on üks suuremaid ja olulisemaid Ladina-Ameerikas.

Linastus oli välja müüdud ja publik võttis filmi vastu soojalt ja rohkete küsimustega, mis küsimustevooruks ettenähtud aega ära ei mahtunud. Paljud vaatajate hulgast tulid pärast seanssi režissööri isiklikult tänama ja esitasid lisaküsimusi. 

„Väga liigutav oli kogeda, et Ida-Euroopast nii kauges kultuuriruumis tekitas film nõnda elavaid emotsioone. Pärast seanssi jagati minuga nii embuseid kui pisaraid ja tänati töö eest, mida peetakse tulevastele põlvkondadele oluliseks," kirjeldab režissöör Terje Toomistu toimuvat.

„Nõukogude hipid“ osaleb Sao Paulo Mostra rahvusvahelise filmifestivali New Directors Competition võistlusprogrammis. Filmi vastu on elavat tundnud huvi ka kohalik trükimeedia ning televisioon.

“Nõukogude hipid” on pöörane ja tugevalt unikaalsetel ning ennenägemata arhiivimaterjalidel põhinev lugu lillelaste elust. Omamoodi roadmovie’na on see sõit Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes. Lugu viib vaataja 1970ndate psühhedeelsesse undergroundi, kus rock-muusikast joovastunud pikajuukselised noored lõid range režiimi kiuste oma maailma. Süsteemi, milles püüeldi rahu ja vabaduse poole. Aastaid hiljem võtab seltskond Eesti hipisid ette teekonna Moskvasse, kus siiani tähistatakse lillelaste püha 1. juunil.

Filmi režissöör-stsenarist on Terje Toomistu, produtsent Liis Lepik, monteerija Martin Männik, operaator Taavi Arus, helikujundaja Seppo Vanhatalo, animaator Priit Tender. 

"Nõukogude hipid" on Eesti-Saksa-Soome koostööfilm, mille valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Hooandjad, MDR/Arte, YLE, AVEK, ERR. Filmi tootjaks on Kultusfilm, kaastootjad Kinomaton Berlin ja Mouka Filmi.

Filmi Euroopa esilinastus toimub 1. novembril mainekal dokumentaal- ja animafilmide festivalil DOKLepizig. Filmi maailma esilinastus toimus 1. juunil 2017 kinos Sõprus ja Soome esilinastus 18. septembril Helsingi filmifestivalil "Love and Anarchy".

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=w_XkG0PvQKI&t=5sFestivali kodulehekülg: http://41.mostra.org/en/filme/9214-SOVIET-HIPPIES

Lisainfo:

Liis Lepik
Produtsent
+37255655786
liis@kultus.ee
Kultusfilm
www.soviethippies.com
https://www.facebook.com/soviethippies/

5 + 5 =